Aviva
Czy warto korzystać z kalkulatora ubezpieczeń firmy Aviva?

Czy warto korzystać z kalkulatora ubezpieczeń firmy Aviva?

Każdy właściciel samochodu poszukuje jak najtańszego ubezpieczenia. Jednak warto zastanowić się nad skutkami kupowania polis, które charakteryzuje najniższa składka. Nie zawsze są to produkty spełniające wymagania i potrzeby kierowcy. Ubezpieczenie OC jest obowiązkowe, dlatego firmy tworzą ciągle nowe oferty, które mają przyciągnąć potencjalnych klientów. Na stronie internetowej firmy Aviva (https://superpolisa.pl/partner/aviva/) można znaleźć kalkulator ubezpieczenia OC i AC, dzięki któremu możemy szybko poznać pełną ofertę firmy.

Uproszczona obsługa

Warto zwrócić uwagę, że kalkulator ubezpieczeń był dostępny dawniej, ale został uproszczony tak, aby każdy kierowca mógł szybko odnaleźć ofertę dostosowaną do swoich potrzeb. Jest to widoczne od razu po przejściu na stronę internetową Aviva. Formularz wymaga podania numeru rejestracyjnego pojazdu. Pozwala to na automatyczne pobranie informacji zgromadzonych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, co ogromnie upraszcza cały proces obsługi. Kierowca może pominąć większość istotnych informacji. Wystarczy uzupełnić dane i odpowiedzieć na kilka dodatkowych pytań.

Informacje o polisie OC i AC

Wpisanie numeru rejestracyjnego auta nie jest warunkiem koniecznym do skorzystania z kalkulatora firmy Aviva. Można to zrobić również w sytuacji, gdy nie jesteśmy właścicielem pojazdu, ale planujemy jego zakup. Sprawdzenie kosztu ubezpieczenia OC i AC jest dobrą praktyką przed zawarciem umowy kupna-sprzedaży. Zamiast wpisywać dane konkretnego auta, można odpowiedzieć ręcznie na wszystkie szczegółowe pytania. Zajmie to więcej czasu, ale równie dobrze pozwoli zorientować się w aktualnej ofercie ubezpieczeniowej firmy.

Dane o aucie i kierowcy

Wśród danych, które trzeba podać, są podstawowe informacje o samochodzie, w tym jego rok produkcji i przebieg. Ważne są kwestie takie jak pojemność silnika, typ nadwozia oraz rok pierwszej rejestracji. Kalkulator Aviva zapyta nas, czy samochód został sprowadzony z zagranicy, jaką ma wersję wyposażenia oraz gdzie jest parkowany nocą. Ponadto musimy wskazać rok uzyskania prawa jazdy przez kierowcę, jego wiek oraz ilość szkód, które zostały zgłoszone w ciągu ostatnich 3 lat. Są to dane niezbędne do wyliczenia składki ubezpieczenia i przedstawienia propozycji ubezpieczenia.

Nowoczesny sposób działania

Podczas tworzenia kalkulatora firma Aviva ograniczyła ilość pytań do minimum, dlatego sprawdzenie wszystkich informacji nie powinno zając więcej niż kilka minut. W trakcie wypełniania poszczególnych pól na ekranie widać podpowiedzi, które są szczególe pomocne początkującym kierowcom. Kalkulator ubezpieczeń Aviva to proste, ale nowoczesne narzędzie, które ułatwia zakup ubezpieczenia auta. Może on stanowić wzór dla innych towarzystw ubezpieczeniowych.