Aviva
Jak działa ubezpieczenie szyb samochodowych w firmie Aviva?

Jak działa ubezpieczenie szyb samochodowych w firmie Aviva?

Właściciele samochodów są zobowiązani do utrzymywania swoich pojazdów w sprawności. Nawet za niewielkie uszkodzenia można otrzymać mandat lub Policja może zatrzymać dowód rejestracyjny auta. Jednym z problemów, na który nie mamy bezpośredniego wpływu, są uszkodzenia szyb. Może do tego dojść podczas spokojnej jazdy, gdy spod koła naszego lub innego samochodu zostanie wystrzelony kamień lub inny drobny, ale ciężki element znajdujący się na drodze. W takiej sytuacji warto wykupić ubezpieczenie szyb, które jest dostępne w znanej firmie Superpolisa – Aviva.

Różne uszkodzenia szyb

Trzeba pamiętać, że rysa lub pęknięcie każdej szyby w samochodzie może ograniczać widoczność i doprowadzić do kolizji. Jest to ważne z punktu widzenia bezpieczeństwa zarówno kierowcy, jak i wszystkich pasażerów. Dlatego ubezpieczenie szyb w firmie Aviva obejmuje nie tylko najczęściej występujące problemy, czyli uszkodzenia szyby czołowej. Ochrona dotyczy także szyb bocznych oraz szyby tylnej. Dzięki temu kierowca może zabezpieczyć się przed kosztami naprawy lub wymiany szyb, które mogą być bardzo kosztowne.

Szyba naprawa lub wymiana

Ubezpieczenie szyb gwarantuje szybką wymianę lub naprawę w warsztacie zaproponowanym przez firmę ubezpieczeniową. Aviva współpracuje w tym zakresie z firmą Pilkington, która zajmuje się produkcją szyb dla największych koncernów motoryzacyjnych na świecie. Punkt naprawy można wybrać tak, aby znajdował się w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania kierowcy. W związku z tym możliwe jest umówienie najbardziej dogodnego terminu, aby usługa była wykonana szybko i sprawnie.

Możliwość zachowania zniżek AC

Dodatkową zaletą ubezpieczenia szyb w firmie Aviva jest możliwość zachowania zniżek za bezszkodową jazdę, nawet po zgłoszeniu uszkodzenia szyby. Ubezpieczyciel nie traktuje tego rodzaju uszkodzeń jako występujących z winy kierowcy, w związku z tym nie trzeba obawiać się wyższych opłat za przedłużenie polisy lub podczas wykupowania nowych usług. Dotyczy to historii ubezpieczenia Autocasco, co jest szczególnie ważne, jeśli zakup pojazdu był finansowany kredytem bankowym.

Udział własny w naprawie

Trzeba jednak pamiętać, że usługa ubezpieczenia szyb nie chroni kierowcy przed wszystkimi kosztami związanymi z wymianą szyb w samochodzie. Aviva w umowie zapisuje udział własny do kwoty 150 złotych. Nie jest to dużo i w większości przypadków zyskamy dużo więcej, nawet jeśli szyba będzie możliwa do naprawy i nie będzie trzeba jej koniecznie wymieniać na nową. Niezależnie od formy uszkodzenia jazda z uszkodzoną szybą naraża nas na kłopoty ze strony Policji. Samochód w takim stanie nie uzyska pozytywnej oceny podczas przeglądu technicznego. Dlatego ubezpieczenie szyb w Aviva jest usługą, z której warto skorzystać.